web.dev چیست؟

ابزاری است برای بررسی عملکرد وب سایت شما که توسط گوگل عرضه شده و پس از بررسی عملکرد، راهکارهایی را بصورت مداوم برای بهبود عملکرد وب سایت ارائه می نماید.

چه الان سایت داشته باشید یا اینکه تازه شروع به کار کرده باشید، در web.dev می تونین نحوه ساخت سایت های مدرن رو یاد بگیرید. بعدش، توانایی های جدید و راه حال هاتون رو بر روی هر سایت شخصی و حرفه ای که دارید، اعمال کنید!

بعد از اینکه سایتتون رو بالا آوریدید، به web.dev برگردید و میزان حمایت سایتتون از کاربرا رو سنجش کنید. اگر بخش هایی برای بهبود وجود داشته باشه، شما بلافاصله راهنمایی های لازم رو برای ارتقا دریافت می کنید!

با پیشرفت وب، تجربه کاربری هم پیشرفت می کنه؛ با راهنمایی های web.dev شما می تونید بهترین تجربه های کاربری رو در هر زمانی به کاربرانتون بدید!

وب چه چیزی می تونه باشه

شما کاربرانتون رو میشناسید و شما برای نیاز های اون ها راه حل دارید اما برای اینکه کاربرانتون به شما وفادار باشن، شما هم باید به اونها بهترین تجربه ممکن از سایتتون رو بدید!

اطمینان حاصل کنید که مخاطبین شما می تونن:

سایت شما رو پیدا کنن

از هر دیوایسی سایت شما رو باز کنن

سایت شما رو با نت ضعیف لود کنن

سایت شما رو با تکنولوژی های کمکی مثل صفحه خوان (افراد نابینا) استفاده کنن

با اینکه این موارد ابتدایی به نظر میان، اما وب همیشه جای بهبود داره! با کمک web.dev شما می تونین بفهمید که سایت شما بهینه هست یا نه و نکاتی رو برای بهبود تجربه کاربری دریافت کنید.

دستیابی به کاربران از طریق سایت موبایل

اولش، پینترست اون همه یوزر هاشو وادار کرد که اپ رو دانلود کنن اما بعدش روی ساخت سایت مدرن سرمایه گذاری کردن!

با تمرکز ویژه روی سرعت و بهینه سازی، سایت موبایل پینترست تونست نظر کاربران بیشتری رو جلب کنه! حالا سایت موبایلشون کانال اصلی ثبت نام کاربرانه!

  1. سرعت بارگذاری سایت

هنگامی که دارید تجربه مدرن سایتتون رو می سازید، سنجش، بهبود و مانیتور کردن این موضوع که شما دارید سریع میشید (منظورش سایته) و سریع هم می مونید، مهمه!

پرفورمنس نقش مهمی رو در موفقیت هر سرمایه گذاری آنلاینی بازی می کنه، چرا که سایت های با پرفورمنس بالا، کاربران رو نسبت به سایت های ضغیف، تشویق و حفظ می کنن. سایت ها باید روی بهبود کاربر محور تمرکز کنن! ابزار هایی مثل Lighthouse (ساخته شده توسط web.dev) این سنجه ها رو مشخص می کنن و به شما کمک میدن که گام های درستی به سمت بهبود پرفورمنس بردارید. برای انکه سریع بمونید، بودجه مشخصی رو برای تیمتون در نظر بگیرید که بتونن روی موانع کار کنن و کاربران رو پس از بالا اومدن سایت هم، خوشحال نگه دارن!

  1. دسترسی زیاد

تمامی کاربران باید به محتوای شما دسترسی داشته باشن. در این بخش شما یاد خواهید گرفت که چطوری تجربه ای خوب و قدرتمند برای کاربرانی که ناتوانی های موقت یا دائمی دارن، بسازید و نیاز هاشون رو برآورده کنین!

  1. دسترسی مناسب از هر نوع شبکه اینترنتی

وب مدرن به شما دسترسی این رو میده که مخاطبینی گوناگون با تنوع دیوایس ها و نت مختلف داشته باشید. در این بخش، شما یاد خواهید گرفت که چطوری همواره تجربه ای قابل اطمینان رو برای تمامی کاربران (با هر دسترسی و اینترنتی) بسازید!

  1. سئو و بهینه‌سازی موتورهای جستجو

اینکه مطالبتون رو قابل کشف کنید، مهمه چون این روش جذب کاربرانیه که مطالب شما رو می بینن. اگر یه موتور جستجو در دیدن سایت شما مشکل داشته باشه، احتمالا ترافیک بالایی (از کاربران) رو از دست میدین. با اطمینان از اینکه موتور های جستجو می تونن مطالب شما رو پیدا کنن و خودکار بفهمنش، شما دارید قابلیت دیده شدن سایتتون رو در سرچ های مرتبط بالا می برید. به این میگن سئو یا search engine optimization که سبب میشه کاربران مشتاق بیشتری به سمت سایت شما بیان. سایت خودتون رو بررسی کنین تا بفهمین نتایج سئو چطوریه و موتور های جستجو چقدر می تونن مطالب شما رو بفهمن!

  1. امنیت

هر وبسایتی در مقابل حمله آسیب پذیره (صرفا منظور حفاظت از داده های مهم نیست)! در این بخش شما تکنیک های ساده ای رو یاد می گیرید که کاربران شما، مطالب شما و بیزینس شما رو در امان نگه می داره!

  1. برجسته بودن

چطوری مطمئین میشید که وب اپ شما روی صفحه (گوشی) طرف جایی داره؟ در مورد استارت منو یا اپ لانچر چطور؟ در این بخش شما تکنیک های ساده ای خواهید آموخت که چگونه تعامل رو بالا ببرید و اطمینان حاصل کنید که اپ شما در دسترسه!

برگرفته از درباره ی web.dev 

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *