چند روزی است که خبری در شبکه های اجتماعی مبنی بر استفاده از ایموجی در پلاک ماشین های استرالیایی دست به دست می چرخد، ما در این مطلب از سایت نگارش برخط بر آن شدیم تا به بررسی صحت و سقم این موضوع بپردازیم.

ظاهرا ایالت کوئینزلند استرالیا به رانندگان خودرو این امکان را داده است که از تاریخ 1 مارس 2019 (10 اسفند ماه ) بتوانند از پنج ایموجی محبوب در در شبکه اجتماعی در پلاک خودرو شان استفاده کنند این پنج ایموجی شامل شکلک های  : «چهره‌ی خندان»، «لبخند بلند»، «چشمک»، «عینک» و «چشم‌های قلبی» است و استفاده از آنها در پلاک تنها جنبه زیبایی و سرگرمی دارد و آنها جزو اطلاعات شناسایی پلاک خودرو محسوب نمی شوند

پلاک های ایالت کوئینزلند,پلاک ایموجی دار,پلاک ماشین ایموجی دار

پلیس ایموجی ها را چگونه باید یادداشت کند؟

بیل پاتز رئیس جامعه حقوقی کوئینزلند برخلاف همه کسانی که از این طرح استقبال کرده اند در مصاحبه با یکی از رسانه ها به انتقاد از این تصمیم و ایده دولتی پرداخته است.

او اعلام داشته است که معلوم است دولت با اتخاذ این تصمیم سعی در جذاب و هیجان انگیزتر کردن پلاک ها دارد اما مگر پلاک ها وسیله شناسایی ماشین ها نیستند ؟ پلیس ها پس از یک تصادف یا تخلف چگونه می توانند یک شکلک ایموجی را یادداشت نمایند؟ اداره خدمات شخصی سازی پلاک های سفارشی کوئینزلند نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد این شکلک ها در پروسه قانونی شناسایی خودرو ها لحاظ نمی شود و ساختار پلاک ها همچنان از 5 حرف تشکیل شده است که طبق قانون استرالیا سه حرف و دو عدد را شامل می شود.

با توجه به موضوع بی اهمیت بودن این ایموجی ها ایرادی که از سوی برخی از کارشناسان حقوقی مبنی بر دشوار بودن جریمه کردن خودرو خاطی و مشکلاتی که برای پلیس ها در در رسم ایموجی ها می توانست متصور شد دیگر وارد و پذیرفته نیست .

لازم به ذکر است این اولین بار نیست که شهروندان استرالیایی می توانند تغییراتی را در ساختار پلاک شان ایجاد کنند ریکا مایکل سخنگوی باشگاه سلطنتی کوئینزلند در مصاحبه ای گفته است که آنها پیش از این نیز می توانستند با یک لوگو از شهر یا تیم محبوب شان حمایت کنند برای مثال ایالت ویکتوریا اجازه استفاده از لوگو باشگاه محبوب وزرشی را پیش از این صادر کرده است.

وی همچنین در ادامه گفته است ایده طراحی پلاک خودرو بر اساس جلو پنجره خودرو نیز در حال بررسی است.

پلاک های ایالت کوئینزلند,پلاک ایموجی دار,پلاک ماشین ایموجی دار

اداره پلاک های شخصی کوئینزلند به منظور طراحی پلاک خلاقانه مسابقه ای را در شبکه اجتماعی اینستاگرام به راه انداخته است تا شهروندان بتواند با طراحی و تولید محتوا خاص ایده های جدیدی را در رابطه با پلاک خودرو ایموجی دار به اشتراک بگذارند و در نهایت به خلاقانه ترین طرح یک دستگاه آیفون XS Max تعلق خواهد گرفت.

هزینه پلاک های ایموجی دار چقدر است ؟

هزینه حق ثبت این پلاک ها چیزی در حدود 160 تا 500 دلار استرالیا اعلام شده است  و سود حاصل از فروش این پلاک های شخصی قرار است توسط گردانندگان ایالت کوئینزلند صرف ایمنی، بهسازی و گسترش جاده ها گردد.

1 دیدگاه

  • سبف
    سبف

    بسیار جالب

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *