ترند چیست؟

شرکت گوگل هر ساله لیستی از مطالبی که بیشترین میزان سرچ (ترند) را در طول سال داشته اند، موسوم به ترند‌های گوگل منتشر می کند. شاید شما هم شنیده باشید که  یک موضوعی در شبکه های اجتماعی به یک ترند تبدیل می شود و به اصطلاح میگویند این موضوع ترند شده اما تا به حال به این فکر کرده اید که ترند یعنی چه؟

لغت ترند از صنعت مد و فشن گرفته شده است ترند در این صنعت به معنای فراگیر شدن و رواج یافتن چیزی است که این معنا را می‌شود در موارد دیگر مثل شبکه های اجتماعی تعمیم داد.

هر ساله موضوعات بسیار زیادی در جهان تبدیل به ترند می شود و سرچ ها و جست و جوهای زیادی در مورد آنها صورت می پذیرد.

همانطور که گفته شد؛ شرکت گوگل هر ساله لیستی از مطالبی که بیشترین میزان سرچ (ترند) را در طول سال داشته اند، منتشر می کند. این لیست و مطالب داخل آن به تولید کنندگان محتوا کمک شایانی می کند چرا که این لیست نیاز کاربران و به اصطلاح مصرف کنندگان محتوا و همچنین نوع محتوایی را که باید توسط تولید کنندگان محتوا تولید شود، به بهترین شکل ممکن بیان می کند.

در ادامه این مقاله به لیست منتشر شده ترندهای گوگل در سال 2017 نگاهی کوتاه می اندازیم:

ترندهای گوگل در سال 2017:

لیست ترند‌های گوگل بیشترین موارد سرچ شده در موضوعات مختلف را نشان می‌دهد. موضوعات و دسته‌بندی‌هایی از قبیل افراد، خبر، کلمات، موسیقی، فیلم و سریال و …

ترندهای 2017

طوفان ایرما در سال 2017 بیشترین جست و جو را در میان همه جست‌وجوها به خود اختصاص داده است این طوفان در سپتامبر 2017 جزایر لیوارد، پورتوریکو و فلوریدا را مورد تهدید قرار داد.

همانطور که در عکس مشخص است این طوفان در تاریخ 3 تا 9 سپتامبر بیشترین تعداد جست و جو را داشته است.

نمودار طوفان ایرما

 

 

 

 

 

 

 

افراد:

در صدر قسمت افراد لیست ترند‌های گوگل، مت لاور گوینده مطرح اخبار تلویزیون آمریکا قرار دارد. او در سال 2017 به فعالیت خودش در تلویزیون ملی آمریکا به عنوان گوینده اخبار پایان داد.

 

در بخش تکنولوژی‌های ترندهای گوگل موبایل آیفون 8 و آیفون x  قرار دارد. آیفون 8 در تاریخ 12 سپتامبر 2017 توسط تیم کوک مدیر عامل اپل به بازار معرفی شد. پس از آیفون 8، آیفون x  در رتبه بعدی لیست قرار دارد. این آیفون همراه با آیفون 8 و 8 پلاس توسط اپل معرفی شد که وجه تسمیه آن نسبت به دو آیفون دیگر این است که در دهمین سالگرد ارائه اپل به بازار معرفی می شود و  X  در الفبای رمی معنای عدد 10 را می دهد.

در قسمت سرچ‌ها چگونگی (HOW TO …. )  How to Smile?  (چگونه بخندیم)  رتبه اول را به خود اختصاص داده است. شاید بتوان از این نکته نتیجه گرفت که محتوای طنز یکی از نیازهای اصلی مخاطبان در جهان است.

اخبار:

 در قسمت اخبار جهانی ترند‌های گوگل طوفان ایرما باز هم رتبه اول را به خود اختصاص داده است در رتبه بعدی بیت کوین وجود دارد و رتبه سوم متعلق به تیر اندازی لاس وگاس است.

در 1 اکتبر 2017 در خیابان اصلی لاس وگاس و در یک کنسرت موسیقی  تیر اندازی رخ داد. داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و  در این اتفاق دست کم 60 نفر کشته و 527 نفر زخمی شدند.

فیلم‌ها:

در قسمت فیلم های ترندهای گوگل، فیلم ترسناک آن(it)  قرار دارد. فیلم آن در سینماهای آمریکا، 700 میلیون دلار فروخت و می‌توان از آن به عنوان یکی از فیلم های موفق سال نام برد.

لازم به ذکر است فیلم لیگ عدالت (justice league) که با انتقاد منتقدان رو به رو شد، در رتبه پنجم لیست ترندهای گوگل قرار دارد.

گوگل اخیرا اقدام به تحریم ایران و جند کشور دیگه جهان کرده و در این امار کلمات جست و جو شده توسط کابران ایرانی حساب نشده است اما سامانه ایرانی پایشگر مشابه این لیست را برای جستجوی کاربران ایرانی منتشر می‌کند که در مقالات بعدی به آن می‌پردازیم.

به نظر شما ایرانی‌ها بیشتر چه کلماتی را در گوگل سرچ می‌کنند؟ در قسمت نظرات آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

لیست کامل ترند های گوگل را می توانید در لینک زیر مشاهده نمایید.

ترندهای گوگل در سال 2017

علاوه بر اون از شما دعوت می‌کنم، این کلیپ زیبای گوگل را مشاهده کنید:

 

.h_iframe-dideo_embed_frame{position:relative;} .h_iframe-dideo_embed_frame .ratio {display:block;width:100%;height:auto;} .h_iframe-dideo_embed_frame iframe {position:absolute;top:0;left:0;width:100%; height:100%; border:none;}

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *