از وقتی بچه بودیم همیشه بهمون می گفتند که درس بخونید تا در آینده کاره‌ای شوید، ما هم کم و زیاد درس خوندیم و نهایتا یک مدرک دانشگاهی هم گرفتیم ولی کاری نبود که ما بتوانیم بریم در آن مشغول شیم تا کاره‌ای بشویم.

همین موضوع سبب شد که جذب فضای وبمستری شویم و بیایم نویسنده متن تو سایت‌ها باشیم و یه شغل جدیدی به عنوان کارشناس تولید محتوا در گذر زمان بوجود بیاد. اما این شغل جدید رو چطوری به بقیه معرفی کنیم که بدونند ما هم برای خودمون کاری داریم و کارمون هم مهم و تاثیر گذار است؟ فکر کنم مطرح کردن این موضوع یکم سخت باشه، البته الان که خودم یکم فکر می‌کنم و آخرین باری رو بیاد می آورم که تلاش کردم برای یک نفر توضیح بدم که به عنوان تولید کننده محتوا در یک شرکت مشغول به فعالیت هستم، بهتون حق میدم از یکم خیلی بیشتر سخته.

شغل تولید محتوا , کارشناس تولید محتوا , انجام تولید محتواحالا اگه تو یه مهمونی رسمی مثل خواستگاری یا بله برون بخوایم اینکار رو انجام بدیم قطعا کارمون خیلی سخت‌تر هست. چون اونجا با پدرزن، شوهر عمه‌ها و خاله خانباجی‌های پرسشگری روبرو هستیم که می‌خواهند به اصطلاح از کار این تازه داماد -ی که بصورت دیفالت قصد بدبخت کردن دخترشان را دارد مگر آنکه عکس آن ثابت شود- سر در بیاورند. باید خودمان را در برابر انبوهی از سوالاتی که ممکن است با آن ها مواجه شویم، آماده کنیم. اگرچه ما کارشناس تولید محتوا هستیم و به عنوان یک تولید کننده محتوا باید از دانش عمومی بالایی برخوردار باشیم و بتوانیم به سرعت در برابر سوالات پاسخی از خود ارائه دهیم اما گاهی ذهن آدمی یاری نمی کند و آچمز می شویم. به همین منظور ما به یک سری از سوالاتی که ممکن است با آنها مواجه شوید، پاسخ دادیم. اگر شما هم یه وقت جایی در مواجهه با سوالی گیر کردید، سوال تون رو برای ما بفرستید تا به بقیه کارشناسان تولید محتوا کمک نمائیم.

تولید محتوا چیست ؟

برای پاسخ به این پرسش باید ابتدا عرض کنیم که محتوا چیست؟ محتوا در واقع روشی برای برقراری ارتباط با مخاطب است که انواع مختلفی مانند متنی، تصویری، صوتی و گرافیکی دارد. یک تولید کننده محتوا باید دستی بر آتش داشته باشد و انواع مختلف محتوا را در حد نیاز بتواند تولید کند.

تولید محتوا در واقع تولید متن، عکس، فیلم و صدایی هست که پیامی را به مخاطب انتقال می‌دهد و به زندگی او ارزشی بیفزاید. در واقع تولید محتوا هدفش ارائه اطلاعات با یک هدف خاص به مخاطبان است.

مطالبی را که در دیجی کالا و سایر سایت‌ها نوشته اند، شما می‌نویسید؟

بله تقریبا می توانیم بگوییم هر محتوایی که در سایت ها می خوانید کار تولید کننده های محتواست. ما در وبلاگ سایت‌ها مقاله می‌نویسیم، مطالب را ترجمه می کنیم و برای اینکه بتوانیم در همه حوزه ها تولید محتوا انجام دهیم، باید اطلاعات عمومی بالایی داشته باشیم و به همین منظور مطالعات زیادی در حوزه های مختلف انجام دهیم.

حقوق شغل تولید محتوا چقدر است ؟

برای افرادی که شغل تولید محتوا را بصورت فریلنسری انجام می دهند، حقوق شغل تولید محتوا بستگی به میزان فعالیت خودشان و کیفیت محتواهایی که تولید می‌کنند، دارد. در اغلب موارد افراد با حقوق پایه وزارت کار مشغول به فعالیت می شوند. در برخی از شرکت ها که نیاز به تولید محتوا به خوبی درک شده است و تاثیر گذاری آن کاملا برای مدیران مجموعه مشهود است به شغل تولید محتوا بهای بیشتری می دهند و حقوق کارشناس تولید محتوا در این مجموعه‌ها بسیار خوب است.

شما هم تجربه هاتون رو از مجلس بله برون و خواستگاری در مواجه با شغل تولید محتوا برامون تو کامنت ها بگید

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *