از سال 2010 شرکت پنتون اقدام به انتخاب رنگ سال یک ماه مانده به پایان سال میلادی می‌کند. امال هم در ماه آذر ماه رنگ سال 2020 توسط پنتون مشخص می‌شود. اما قبل از معرفی رنگ سال توسط پنتون به عنوان رنگ مرجع، شرکت‌های مختلف حوزه رنگ اقدام به معرفی رنگ سال از طرف خودشان می‌کنند که با مشاهده سال‌های گذشته، این رنگ‌ها  بسیار شبیه به رنگ انتخابی پنتون خواهد بود.

چرا رنگ سال؟

احتمالا فکر می‌کنید که مد شدن رنگ در یک سال، حاصل نظرهای عموم مردم است. اما برای توضیح این موضوع باید به سال 1963 برگردیم.  لارنس هربرت فارق التحصیل شیمی سیستمی برای استاندارد کردن رنگ بنا کرد که در آن به هر رنگ به ترتیب عددی اختصاص داده می‌شود. بعد از این لارنس شرکتی به نام پنتون (پن به معنی همه و تون به معنی رنگ است) تاسیس کرد. شرکت پنتون هر ساله با راهنمایی صاحب نظران حوزه مد و رنگ،  رنگ سال را به عنوان مرجع انتخاب می‌کند. رنگ سال برای طراحان حوزه مد و گرافیک مهم است و بر روی مد تاثیر می‌گذارد. همانطور که در مقاله پنتون و رنگ سال گفتیم رنگ‌های آبی و قرمز و هم خانواده‌های آن‌ها، بیشترین انتخاب را به عنوان رنگ سال از سال 2000 تا 2019 دارند.

شما می‌توانید رنگ سال از سال 2000 تا 2019 را در مقاله رنگ‌های سال 2000 تا 2019 بخوانید

رنگ سال 2020

  • شرکت Benjamin Moore & Co رنگ first light

یکی از محتمل ترین پیش بینی‌ها را برای رنگ سال 2020 شرکت بنجامین مور انجام داد، رنگ first light. رنگ سرخ، نرم و گلگون که نشانه خوش بینی است. آندره مگنو، مدیر بازاریابی رنگ و توسعه شرکت بنجامین مور، توضیح داد که این رنگ  چه کارهایی می‌تواند بکند. او در ادامه گفت این رنگ می‌تواند به عنوان یک گزینه خوب برای رنگ خنثی باشد و همه نسل‌ها آن را دوست داشته باشند.

  • شرکت Behr Color رنگ Back to Nature

رنگ Back to Nature یا بازگشت به طبیعت سایه ای طبیعی از رنگ سبز است که به خالص کردن و تقویت توازن خانه کمک میکند. فضای خارج از یک مکان را با رنگ کردن این مکان با رنگ بازگشت به طبیعت به داخل بیاورید. این رنگ توسط شرکت بهر برای رنگ سال 2020 انتخاب شده است.

  • شرکت PPG colors رنگ Chinese ceramics

چینیِ چینی، آبی رکیده ای عمیق و سایه دار به همراه کمی بنفش کم رنگ است.  یک رنگ عالی برای سالن‌های بزرگ. آن را با رنگ طلایی هماهنگ کنید. این رنگ را شرکت PPG colors برای رنگ سال 2020 پیشنهاد کرده است.

  • شرکت HGTV Home by Sherwin-William رنگ Romance

رنگ عاشقانه ترکیبی از رنگ پرتغالی پر تحرک و پر تلاش و صورتی آرامش بخش است. عاشقانه می‌توان به عنوان رنگ خنثی در فضای تک رنگ یا به عنوان پس زمینه برای یک طرح رنگارنگ مورد استفاده قرار بگیرد. این رنگ که کمی شبیه به رنگ First Light است را شرکت HGTV Home by Sherwin-William برای رنگ سال 2020 انتخاب کرده است.

  • شرکت Sherwin-Williams رنگ Naval

رنگ naval  رنگی طبیعی خنثی و جدید است که با هر رنگی ست می‌شود. این رنگ به عنوان رنگ سال 2020 از طرف شرکت شروین ویلیام انتخاب شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *