سئو (seo) یا بهینه سازی موتورهای جستجو فرایند جذب ترافیک (مخاطب) به سایت بدون هزینه و با استفاده از قرارگیری در نتایج پربازدید موتورهای جستجوست.

برای دستیابی به جایگاه های ابتدایی نتایج جستجو در کلمات کلیدی و موفقیت در بهینه سازی محتوا، مجموعه از اصول که در دو دسته بندی زیر قرار می‌گیرند، باید رعایت شود:

اصول فنی

این اصول مجموعه ای از قواعد فنی و ساختاری هستند که در هر صفحه وب برای قرارگیری در نتایج موتورهای جست و جو باید رعایت شود. دپارتمان بهینه سازی نگارش برخط با تهیه لیستی جامع از این اصول و با بررسی نقاط قوت و ضعف فنی وب سایت شما، راهکارهایی پویا و اثربخش جهت رفع نقاظ ضعف و تقویت نقاط قوت شما ارائه خواهد کرد.

اصول محتوایی

محتوا پادشاه است و انتشار مناسب ملکه آن. گوگل و سایر موتورهای جستجو به خوبی وظیفه ملکه را برعهده گرفته اند. حالا نوبت شماست که پادشاه را بر تخت خود بنشانید.

بدون شک اصلی ترین عنصر در سئو محتوای با کیفیت و مرتبط با کلیدواژه است. گوگل و سایر موتورهای جستجو به وسیله الگوریتم‌های مختلف میزان رضایت کاربران از هر محتوایی را اندازه گرفته و در نمایش نتایج به کاربران، این ارزیابی ها را تاثیر خواهند داد.

دپارتمان بهینه سازی نگارش برخط پس از تحلیل محتواهای اولیه شما، ویرایش‌های لازم جهت بهبود کیفیت محتوا و تبدیل شدن آن به یک محتوای رقابتی را اعمال می‌کند.

در نتیجه رعایت اصول فنی و محتوایی، جایگاه مطلب مورد نظر شما در نتایج موتورهای جستجو بهبود یافته و توانایی رقابت با سایت‌های مشابه را دارا می‌شود.