بازاریابی شبکه های اجتماعی به دلیل رویکرد بصری و همبستگی خود در اوج قرار دارد. این امکان را به صاحبان مشاغل می دهد تا نیازهای مخاطبان خود و رقبا را به خوبی درک کنند. این امر نه تنها در تعیین نیازهای مخاطبان کمک می کند بلکه یک روش جدید و منحصر به فرد از بازاریابی را برای رشد کسب و کار شما به سوی پیشرفت ارائه می دهد.

تاکنون احتمالا شما در کانال های دیگری مانند بازاریابی ایمیل، بازاریابی محتوا، SEO و PPC سرمایه گذاری کرده اید. اکنون زمان آن رسیده است که استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را تقویت کرده و فروش بقیه آنها را نادیده بگیرید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی , افزایش فروش باشبکه های اجتماعی

راه های موثر جهت ارتباط فروش و شبکه های اجتماعی

در ادامه چند راه موثر برای ارتباط شبکه های اجتماعی و فروش ارائه شده است :

چشم اندازها را مشخص کنید / با ایجاد فیلترهای شبکه های اجتماعی و کلمات کلیدی و اصطلاحات شروع کنید. تا مشخص کنید چه کسی در مورد دسته محصولات یا خدماتی که می خواهید بفروشید صحبت می کند.

هدف را تحلیل کنید / یک پروفایل هدفمند به شما کمک می کند تا رفتار و الگو های پیشرو را تحلیل کنید.

به صورت معتبر ظاهر شوید /  از آنجایی که کانال های شبکه اجتماعی در دنیای واقعی به افراد واقعی متصل می شوند، بنابراین سعی کنید مکالمات بصورت صادقانه و معتبر باشند.

درآمد و نتایج را آنالیز کنید / این به شما کمک می کند تا درآمد خود را به تلاشهای شبکه اجتماعی اختصاص دهید و درآمد و نتایج حاصله را بتوانید محاسبه کنید.

کدام شبکه اجتماعی برای بازاریابی شبکه های اجتماعی من مفید است ؟

اما به یاد داشته باشید، همه پلتفرم های شبکه های اجتماعی برای همه برند ها به طور یکسان عمل نمی کنند. شما باید به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی نحوه واکنش مردم به پلتفرم های مختلف شبکه اجتماعی را درک کنید. برای دستیابی به بازدهی مناسب از سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی و جلوگیری از اتلاف وقت، باید بهترین پلتفرم شبکه اجتماعی را انتخاب و بر اساس  الویت بندی های خود مناسب ترین پلتفرم را انتخاب نمائید. شبکه های اجتماعی مختلف و محبوبی وجود دارد که همه آنها بی نظیر هستند. برای مثال:

فیس بوک: یک بستر متوع در شبکه های اجتماعی است که افراد زیادی در جهان از آن استفاده می کنند.

اینستاگرام: در حوزه عکس ها فعالیت می کند.

توئیتر: به دلیل پیام های کوچک به صدای جیر جیر مشهور است.

لینکدین: یکی از بستر های شبکه اجتماعی است که عمدتا از سوی متخصصان مورد استفاده قرار می گیرد.

به این نکته توجه نمائید، در بازاریابی شبکه های اجتماعی شما بازاریابی محتوا نیز دارید. برای رسیدن به مخاطب هدف و جلب توجه آنها به کسب و کار خودتان باید از مطالب جذابی برخوردار باشید. در این مطلب برخی از موثرترین روش های استفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب درآمد و فروش آورده شده است.  برخی از آنها درآمد مستقیم ایجاد می کنند و برخی دیگر نقشی در ایجاد درآمد غیرمستقیم دارند.

نکات فوق العاده افزایش فروش در بازاریابی شبکه اجتماعی

طبق این گفته که “برای رسیدن به خوشبختی باید شجاع بود” شما باید جسور و آماده باشید تا چالش ها را بپذیرید. از منطقه آسودگی خود خارج شوید و خلاق باشید تا بتوانید بهترین تغییر را در زندگی خود تجربه کنید . در ادامه چند نکته برای یادآوری وجود دارد:

قبل از فروش رابطه برقرار کنید / مردم از آنهایی که می شناسند، می پسندند و به آنها اعتماد دارند خرید می کنند. قبل از اینکه شما بتوانید چیزی را بفروشید، شما نیاز دارید با افراد رابطه برقرار کنید و در آنها اعتماد ایجاد نمائید.

داستان بگویید / این بهترین روش برای دانستن مردم است تا اطلاع پیدا کنند که شما چگونه به دیگران کمک می کنید. این موضوع نباید به شکل لاف زدن بنظر برسد. داستان های خود را با لحن محاوره ای با استفاده از افعال اول شخص بنویسید درست مانند زمانی که دارید با یک دوست خود صحبت می کنید.

با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید / اگر شما نقش بازی کنید که از بقیه بهتر، باهوش تر، سریع تر و … هستید این موارد مخاطبانتان را ساکت می کند. مخاطبین دوست دارند که احساس کنند جزئی از یک چیزی هستند و دوست دارند با افرادی که می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند بچسبند.

آدم باش / الان یک چیز شخصی را به اشتراک بگذارید این باعث می شود مخاطب با شما ارتباط برقرار کند.

مردم را تشویق کنید تا تجربه های خرید خود را به اشتراک بگذارند / موفقیت در شبکه های اجتماعی بستگی کمی به اینکه چقدر در مورد خود صحبت می کنید دارد و بیشتر به میزان صحبت مشتریان در مورد شما دارد.

حرف آخر

در شبکه اجتماعی که مخاطب هدف شما در آن قرار دارد حضور پیدا کنید، این یک فرصت عالی برای رسیدن به اهدافتان است. اگر بتوانید در شبکه های اجتماعی محلی به این مخاطبان در حالی که به فکر خرید هستند دسترسی پیدا کنید شانس خود را برای فروش افزایش خواهید داد.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *