یکی از بخش هایی که در اغلب استودیو ها وجود دارد استودیو پرده کروماکی است که به شما این امکان را می دهد پس زمینه مورد علاقه خودتان را به تصویر یا فیلمی که تهیه می کنید بیافزایید. اگر چه این تکنیک در سال های اخیر در تولید فیلم ها بسیار استفاده شده است اما بسیار مورد توجه و استفاده عکاسان قرار گرفته است.

شما با اجاره استودیو پرده کروماکی توانایی خلق تصاویری شگفت انگیز را خواهید داشت که در حالت عادی عکس برداری آنها امکان پذیر نیست یا اینکه هزینه بالایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. که با استفاده از خدمات اجاره استودیو فرصت برای خلق تصاویر گوناگون و تجربه های جالب در زمینه فیلمبرداری و عکاسی برای خودتان رقم بزنید.

استودیو کروماکی , اجاره استودیو کروماکی , رزرو استودیو کروماکی

چرا کار در استودیو پرده کروماکی ساده است ؟

احتمالا پیش از این در فتوشاپ ساعت ها وقت برای تغییر پس زمینه یک عکس گذاشته اید و در نهایت به آن نتیجه مطلوبی که مدنظرتان بوده است نرسیده اید.

استودیو کروماکی این زمان را به شدت برای شما کاهش می دهد و این امکان را فراهم می کند تا بلافاصله بعد از عکاسی و تصویر برداری در استودیو با استفاده از نرم افزارهای تدوین به سهولت  آنچه که در نظر دارید طراحی کنید.

پیش از آنکه اقدام به اجاره استودیو بنمائید از تمیز و بدون چروک بودن پرده سبز اطمینان حاصل نمائید زیرا اختلاف رنگ بدست آمده در هنگام ادیت بسیار مشکل ساز خواهد شد.

نرم افزار مناسب برای ادیت عکس های گرفته شده با پرده کروماکی چیست؟

برنامه های زیادی جهت ادیت عکس ها وجود دارد شاید در نگاه اول این مسئله را بسیار سخت و پیچیده بدانید ولی باور کنید ادیت عکس های گرفته شده با پرده کروماکی ساده تر از آن چیزی است که متصور هستید.

عدم وجود رنگدانه سبز در پوست سبب می شود رنگ سبز پرده کروماکی به راحتی در نرم افزار های ادیت از سوژه جدا گشته و تصویر مورد نظر جدا گردد.

برای ادیت عکس ساده ترین و در دسترس ترین گزینه برای شما نرم افزار فتوشاپ است که با استفاده از یک فیلتر آن می توانید پرده سبز را حذف کنید.

نرم افزار های تخصصی نظیر Green Screen Wizard، Camtasia  و … در این رابطه وجود دارد که می توانید با سرچ کردن آنها در گوگل جهت دانلودشان اقدام نمائید.

استودیو کروماکی , اجاره استودیو کروماکی , رزرو استودیو کروماکی

نورپردازی در استودیو کروماکی

روشنایی یکنواخت جز عوامل مهمی است که حتما باید در زمان عکاسی یا فیلمبرداری با پرده کروماکی داشته باشید . فاصله منبع نور تا پرده، میزان دقیق نور، زاویه تابش نور و … همگی از نکات مهم و به شدت مورد نیاز در تصویر برداری استودیو هست.

این نکته را در خاطر داشته باشید که هدف از نورپردازی روشنایی است بنابراین اگر دو منبع نور کافی نبود از نور سوم استفاده بنمائید. بعضی از تصویربرداران حتی با قراردادن نور در پشت سر سوژه از ایجاد سایه بر روی پرده جلوگیری می نمایند.

نسبت نوری که در فضای استودیو استفاده می کنید با نوری که قرار است با جایگزین کردن تصویر پس زمینه در عکس موجود باشد باید سنخیت داشته باشد.

فاصله سوژه با پرده کروماکی چقدر باید باشد ؟

معمولا سعی کنید سوژه فاصله 2 متری با پرده  داشته باشد چرا که هر چه به پرده پس زمینه نزدیکتر باشد سایه ای روی صورت و بدن سوژه ممکن است دیده شود  که حذف آن بعد از پایان عکس برداری کاری سخت و گاها نشدنی است.

و نکته ی پایانی این است که مهمترین عامل در موفقیت در زمینه عکاسی با پرده کروماکی تمرین ، تمرین و تمرین است ولی مطمئن باشید پس از مدتی با گذشت زمان شما در زمره افراد متخصص این حرفه خواهید بود.

شما می توانید برای اجاره استودیو پرده کروماکی جهت تهیه فیلم و عکس با همکاران واحد فروش خدمات تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *